Сучасні кухні 2022: що обрати, коли мало місця?

Сучасні кухні 2022: що обрати, коли мало місця?

Сучасні кухні 2022: що обрати, коли мало місця? 1920 1281 Shop

До питання облаштування інтер’єру кухні варто підійти з особливою ретельністю. Якісні меблі прослужать не один десяток років, тому як би не змінювалися модні тренди, кухня повинна радувати око, занурюючи в атмосферу затишку та розслаблення, а також створювати всі умови для комфортного приготування улюблених страв з мінімальними зусиллями.

Дизайнери не перестають дивувати, створюючи сучасні кухні з неймовірними поєднаннями відтінків, фактур та матеріалів. Здається, що вся ця пишність і політ дизайнерської фантазії виглядає гарно лише на картинці? Ми доведемо Вам, що кухня в сучасному стилі – це гармонія краси, витонченості та функціональності, та допоможемо вибрати ту комплектацію, яка буде відповідати Вашим потребам та органічно розташується на наявній площі.

Ідеї дизайну сучасної кухні: новий погляд на планування простору

  1. Острів та барна стійка. Цей варіант підійде для габаритної кухні чи квартири-студії. Острів виглядає стильно та компактно, виконуючи при цьому відразу кілька функцій: барного столу та сховища для посуду або побутових пристроїв. Деякі варіанти дизайну передбачають наявність на острові миття або варильної поверхні.
  2. Сучасний кутовий кухонний гарнітур П-подібної форми. Ще один зручний спосіб виділити кухонну і обідню зону в квартирі, де вітальня поєднана з кухнею. У класичному виконанні барна стійка має довжину не більше 1,4 метра, уздовж якої можна вільно розмістити 4 стільці. У гарнітурі, як правило, передбачені блоки для побутової техніки. Головне, що потрібно передбачити:
    – не подрібнюйте приміщення на маленькі ділянки і не нагромаджуйте стіни;
    – подбайте про придбання потужної витяжки, щоб запахи з кухні не долинали до вітальні;
    – вибирайте гарнітур з лаконічними фасадами в нейтральній палітрі, із закритими системами зберігання, щоб змістити акценти у бік вітальні.
  3. Антресольна шафа. По суті це сучасний кухонний гарнітур кутовий або лінійний, оснащений третім ярусом. Таким чином грамотно задіюється простір між підвісними шафками та стелею. На перший погляд може здатися, що меблів дуже багато, але:
    – у Вас з’явиться більше місця для зберігання посуду, побутової хімії, продуктів харчування тощо;
    – гарнітур виглядатиме благородно та лаконічно;
    – можна частково заощадити на обробці, оскільки стіна повністю закрита шафками.
  4. Мініатюрна робоча стінка. Кухня сучасна – це практичність та функціональність, з мінімальною кількістю меблів, без химерного декору та гарнітура на всю довжину стіни. Уявіть, що можна обмежитися компактним набором з кількох підлогових та підвісних ящиків, тумбою з висувними скриньками і парою бічних відкритих секцій. Виробники пропонують масу цікавих моделей лінійних та кутових систем, розрахованих на набір мінімально необхідних пристроїв та базових кулінарних процесів.

Секрети кольорового оформлення сучасної кухні

Тріада гармонійних відтінків – основа кухні на сучасний лад. Як правило, два кольори мають бути глянсовими або матовими, а третій – з імітацією дерева, бетону, мармуру чи рельєфу. Головне правило змішування відтінків – використовувати три схожі відтінки.

Зробити відтінок більш насиченим та глибоким допоможе правильно підібрана фактура. Наприклад, інтенсивність будь-якого кольору збільшить глянцеву поверхню. Матова, навпаки, приглушує та пом’якшує яскравість фарб.

Не варто віддавати пріоритет надто темному або світлому відтінку. Таким крайностям слід відводити максимум 10% простору. Боїтеся переборщити? Розставте акценти за допомогою елементів декору та яскравої обідньої зони.

Зважайте також на ступінь освітленості. Тьмяне світло зробить білий, синій, сірий та фіолетовий кольори холодними та розмитими. Найбільш виграшно вони виглядатимуть на сонячних кухнях. А ось теплі, яскраві кольори при яскравому світлі виглядають занадто дратівливо. Бажаючи поекспериментувати, пам’ятайте, що контрастні відтінки виглядають свіжо, цікаво та ефектно, проте згодом втрачають відчуття новизни. У той час, як відтінки, що взаємозамінні, ненав’язливо доповнюють один одного, будуть актуальні поза модою і часом.