Стільниці на кухню

Стільниця – важливий елемент оформлення кухні, адже вона є основною робочою поверхнею, якою користуються під час приготування їжі. На ній ріжуть, чистять, обробляють продукти, ставлять гаряче. Крім того стільниця також грає і естетичну роль в оформленні всієї кухні. Тому до неї висувають низку важливих вимог:

  • довговічність та надійність
  • стійкість до механічних пошкоджень, плям і подряпин
  • стійкість до вологи та підвищеної температури
  • удароміцність
  • легкість у догляді
  • естетичний зовнішній вигляд

Матеріали для стільниці: переваги та недоліки

Для того щоб стільниця відповідала критерієм якості, в першу чергу необхідно звернути увагу на матеріал виготовлення. Їх представлено досить велику кількість і щоб полегшити вам вибір, розглянемо найпопулярніші з них.

1. Стільниці із ДСП. Це мабуть один із найбільш популярних матеріалів, що випускається товщиною 28 мм і 38 мм. ДСП – це деревно-стружкові плити, які виготовлені шляхом пресування стружки та додавання формальдегідної смоли. Як захисний шар застосовується ламінування пластиком або плівкою ПВХ. При ламінуванні пластиком виходить більш надійна та стійка до стирання стільниця.
Серед переваг можна відзначити невисоку вартість, широкий вибір кольорової гами та різних фактур, що імітують натуральне дерево, мармур, метал чи плитку.
До недоліків відноситься невисока вологостійкість самого ДСП, тому потрібно ретельно обробляти стики та торці стільниці, захищаючи від попадання вологи та як наслідок набухання матеріалу. А також низька стійкість до механічних пошкоджень.

2. Стільниця із МДФ. За своїми властивостями схожа на ДСП, проте більш екологічна та безпечна. Адже МДФ це деревоволокниста плита, волокна якої скріплені лігніном або парафіном і відповідно не шкідливі для людини.
Переваги даного виду стільниць – невисока вартість, стійкість до високих температур та механічних пошкоджень.

3. Стільниці зі штучного каменю. Виробляють з акрилового або кварцового каменю, такі стільниці мають привабливий зовнішній вигляд, практичні у використанні, надійні, стійкі до плям та подряпин, до впливу вологи та тепла, мають гладку поверхню без стиків. Однак вартість такої стільниці буде на порядок вищою, ніж із ДСП чи МДФ.

4. Стільниці з натурального каменю. В основному для виготовлення використовується мармур та граніт. Такі стільниці вологостійкі, міцні та стійкі до високих температур та подряпин. Мають стильний зовнішній вигляд. Мінусом цього матеріалу є висока вартість та вага виробу.

5. Стільниці із натурального дерева. Для виробництва використовують березу, сосну, дуб. Деревина обов’язково піддається спеціальній обробці, тому стільниця стійка до зовнішніх впливів та надійна. Крім того, природна структура дерева виглядає красиво і ефектно, додаючи затишну атмосферу вашої кухні. Недолік цього матеріалу у високій вартості.

6. Стільниці з металу та скла. Дані матеріали застосовують рідше, сталеві стільниці найчастіше можна зустріти на професійних кухнях або кухнях, оформлених у стилі хай-тек. За такою стільницею легко доглядати, вона стійка до високих температур та екологічна. Однак без твердої основи на стільниці можуть утворюватися вм’ятини, на ній видно подряпини та відбитки пальців.

Скляні стільниці дуже міцні, прості у догляді, безпечні, не вбирають запахи. Їх виготовляють із кольорового, тонованого, прозорого чи матового скла. Дуже ефектно такі стільниці виглядають з підсвічуванням. Однак вартість такого матеріалу є досить високою.

Крім того, стільниці виготовляють різної форми, найбільш популярні з них: пряма, Г-подібна, П-подібна з барною стійкою, Т-подібна, стільниця з вирізом для стільця, поверхня з трапецеїдальним кутом. Тому для будь-якого кухонного гарнітура не важко підібрати потрібну за формою стільницю.