Розсувні системи

Розсувна система – основа будь-якої шафи-купе. Від її надійності, плавності ходу та стійкості безпосередньо залежить зручність використання та тривалий термін служби всього виробу. Основна перевага розсувної системи – звичайно ж економія простору та висока естетичність.

Можливість вибору кольору профілю, різноманітність оформлення дверного полотна, починаючи від ЛДСП різних відтінків до дзеркал з різною обробкою, дозволить Вам вигідно підкреслити інтер’єр кімнати.

Розсувні системи мають велику популярність і представлені різними торговими марками: від дорогих німецьких систем RAUMPLUS, HETTICH, Versal до бюджетних систем українського виробництва ADS. Кожна система має свої переваги та технічні характеристики. Розберемося на що треба звернути увагу.

Основні матеріали виготовлення розсувних систем та їх характеристики

Розсувна система являє собою напрямний профіль та ролики, від яких залежить міцність механізму. Окремо підбирається дверне полотно.

  1. У виробництві профілю використовують сталь та алюміній. Сталевий профіль бюджетніший варіант, виглядає масивно і менш естетично. Велику популярність набув алюмінієвий профіль, який незважаючи на більш високу вартість надійний, міцний і легко витримує велику вагу дверного полотна.
    Крім того профіль може бути різних відтінків завдяки порошковій фарбі для сталевого профілі та анодуванню – для алюмінієвого. Основні відтінки профілю: світла або темна бронза, золотий, з відтінком під колір ДСП або сріблястий. Серед технічних характеристик важливо брати до уваги товщину профілю.
  2. Ролики забезпечують безшумність та плавність ковзання дверей. Виготовляють переважно з гуми, пластику, тефлону, сталі. Все залежить від такого, для якого типу розсувної системи вони використовуються. Для опорних використовують пресовані, посилені ролики, для підтримуючих – м’які гумові. Важливий показник для роликів – вага, яку вони витримують, у середньому цей показник становить 60-80 кг.
  3. Вибір дверей для розсувної системи є широким. Це може бути ДСП різних відтінків, дзеркальні фасади з піскоструминним малюнком, фотодруком або тонуванням. Можливі різні комбінації. Все це дозволяє створити індивідуальну розсувну систему, що органічно впишеться в інтер’єр кімнати.

Популярні типи конструкцій розсувних систем

Серед великої різноманітності розсувних систем для шаф-купе можна виділити дві найпопулярніші: опорна та навісна.

  1. Опорна розсувна система передбачає опору дверного полотна з роликами на нижню напрямну при цьому верхня напрямна тільки підтримує дверне полотно і надає стійкості. Все навантаження у разі здійснюється на нижні ролики. Єдиний мінус полягає тільки в природному засміченні пилом нижнього профілю, що може призвести до зносу роликів і шуму при русі дверей. Ця проблема легко вирішується своєчасним чищенням.
  2. Навісна розсувна система характеризується розміщенням роликів вгорі дверного полотна, які рухаються по верхній напрямній, при цьому нижня напрямна може взагалі бути відсутнім, що зручно при використанні для облаштування ніші, гардеробної або дверного отвору. Мінусом цієї системи виступає її висока вартість.

У нашому магазині ви можете замовити розсувну систему виробника необхідного вам розміру. Ми із задоволенням допоможемо визначитися із кольором профілю та оформленням фасадів, на прикладі безлічі готових робіт це зробити це буде набагато легше.