Кухня використовується частіше та інтенсивніше серед усіх приміщень у будинку. Тому грамотне планування кухні здатне значно підвищити комфортність трапези та оптимізувати процес приготування страв, перетворюючи його на приємне проведення часу.
Різноманітність меблів, що пропонуються на ринку, дозволяє не обмежувати політ фантазії, експериментувати з колірними поєднаннями, розташуванням елементів, гарнітурою та матеріалами. Але головною характеристикою кухонного інтер’єру все ж таки залишається практичність і зручність, і тільки після раціонального планування площі кухні, продумування схеми розміщення меблів і техніки можна переходити до естетичної складової дизайну.
Як отримати максимум користі з маленької кухні?
Більшість стандартних квартир не відрізняються габаритною просторою кухнею, але це зовсім не означає, що потрібно відмовлятися від цікавих дизайнерських рішень на користь аскетичності. Візьміть до уваги кілька порад, які допоможуть зробити з маленької кухні райський куточок:
- Кожній речі – своє місце. Це стосується побутової техніки, посуду, баночок із сипучими продуктами та спеціями, іншого приладдя. Найчастіше використовувані предмети розташуйте на відстані витягнутої руки, а дрібні штучки сховайте за фасадами, щоб вони не створювали відчуття безладу.
- Придивіться до кухонного гарнітуру з антресолями. Таким рішенням Ви вб’єте відразу двох зайців: організуєте додаткове сховище для побутових предметів і закриєте місце між підвісною шафкою та стелею.
- Шукайте гарнітури з відсіками для мікрохвильової печі, духовки, посудомийної машини та іншої техніки. Таким чином Ви не думатимете, куди «прилаштувати» техніку, якщо місця катастрофічно мало.
- Віддавайте перевагу комбінаціям світлих відтінків. Це стосується не тільки меблів, а й стін, стелі, підлоги. Білі, сірі, бежеві тони освіжають і візуально розширюють простір, даючи можливість інтер’єру “дихати”.
- Зіграйте на контрасті: в обідню групу додайте столик на металевих ніжках зі скляною стільницею, декорованою гарним малюнком. Стільці при цьому можуть бути компактними, з яскравою оббивкою зі шкірозамінника.
Експериментуйте з розумом: поради щодо планування великої кухні
Незважаючи на широкі можливості в облаштуванні інтер’єру, планування кухні-вітальні в просторій студії або окремої кухні площею понад 15 кв.м також підпорядковується ряду правил:
- Зонування. Поділіть кухню на обідню зону, робочу, куточок для релаксу, де можна усамітнитися за чашкою гарячого напою. Побутову техніку та меблі розмістіть відповідно до заданої схеми так, щоб залишалося достатньо вільного місця.
- Дотримуйтесь правил трикутника – «робоча поверхня – мийка – плита». Чим ближче ці об’єкти знаходяться один до одного, тим простіше і швидше проходить процес приготування, витрати часу значно скорочуються за рахунок виключення зайвих рухів.
- Віддайте перевагу П-подібному або острівному плануванню меблів. У першому випадку кутовий гарнітур має збоку барну стійку. У другому – так званий острів можна використовувати як барний стіл та додаткове сховище необхідних речей.
- За колірною гамою обмежень немає. Але постарайтеся не змішувати контрастні відтінки та уникайте нашарування кольорів. Краще виділити один колір як основний акцент, вміло обігравши його відтінками того ж спектра.
Загальні рекомендації щодо розміщення меблів на кухні
Відстань від плити до холодильника не повинна перевищувати 2,7 м, а між плитою та мийкою – 2,1 м. У малогабаритних кухнях проблема з віддаленістю базових точок, як правило, не виникає.
Зверніть увагу на довжину стільниць. Для робочої поверхні оптимальна довжина стільниці становить 0,8 м. Острів або барну стійку можна використовувати як додаткову стільницю. Якщо вони розташовані на достатній відстані від основної робочої поверхні, це дозволяє організувати комфортне приготування їжі кількома людьми.
Що стосується шаф, полиці повинні бути різної висоти, щоб зручно зберігати предмети з різними габаритами. У нижній частині використовуйте висувні шухляди – з них легше витягувати предмети, оскільки висуваючись, шухляда дає безперешкодний доступ до його вмісту. Кухня, планування якої продумана до дрібниць, зберігатиме актуальність незалежно від модних тенденцій, і сповна виправдає витрачений час та кошти на її створення.