Кутові шафи-купе

Кутова шафа-купе стала своєрідною паличкою-виручалочкою для тих, хто цінує вільний простір і бажає придбати компактні, але місткі меблі. Така шафа має ряд переваг, дозволяючи заощаджувати простір, візуально коригувати недоліки планування кімнати та вмістити всі необхідні речі.

Різноманітність конструкцій кутової шафи-купе та їх особливості

Щоб вибрати кутову шафу-купе, яка буде зручна в експлуатації і зможе вмістити все, що ви запланували – потрібно визначитися з її конструкцією.
Залежно від форми та конструкції кутові шафи-купе ділять на:

 1. Г-образні. Без перебільшення це найзручніший варіант в експлуатації. Шафа займає дві суміжні стіни та кут між ними. Внутрішнє наповнення значною мірою залежить від розміру шафи, але в будь-якому випадку в ній практично весь простір буде задіяний. Такий варіант відмінно підійде для спальні або передпокою.
 2. П’ятистінні. Такі шафи краще розміщувати у більш просторих кімнатах. Вони досить місткі, а також поруч із ними комфортно розмістити додаткові елементи: пенали, консолі або комод, створюючи єдину композицію. Цей тип шаф-купе також дуже популярний серед покупців і серійно виробляється у різних розмірах та відтінках.
 3. Радіусні. Такі моделі можуть мати вигнуті фасади або стінки, візуально шафа може виглядати як опуклим, так і увігнутим. Радіусна шафа-купе виглядає стильно та сучасно. Внутрішнє наповнення ви можете підібрати в залежності від місця встановлення шафи та необхідного об’єму для зберігання речей.
 4. Діагональні чи трикутні. Займають мінімум простору, тому найкраще розміщувати їх у невеликій кімнаті. Однак така модель менш містка, з боків розташовані трикутні полиці, на яких не так зручно зберігати речі, а центральна частина шафи в основному порожня, оскільки наповнення шафи йде вздовж стіни.
 5. Трапецієподібні. Формою нагадують неправильну трапецію. Мають трохи більшу площу, ніж діагональні, маючи додаткову стінку. Така модель компактна та містка, є можливість грамотного зонування відсіків для зберігання речей.

Розмірні характеристики кутової шафи-купе та підбір фасадів.

Вибравши найбільш оптимальну форму шафи-купе, слід продумати і її розмір. Ви можете підібрати модель з широкого ряду стандартних розмірів або зробити виріб під індивідуальне замовлення.

У стандарті виробники пропонують такі параметри:

 • Висота. Пропонується в інтервалі от 210 до 240 см, з кроком 10 см.
 • Глибина. Для зручного використання бажано вибирати цей параметр у розмірі 60 см, якщо ж такої можливості немає і встановлюється вузька модель з тримачем, що висувається, то глибина становить 45 см.
 • Довжина сторон шафи діагональної конструкції буде однаковою в діапазоні від 110 до 150 см, для інших конструкцій ці розміри можуть бути більш різноманітні та залежать від конкретного виробника.

Вибір фасадів для кутової шафи-купе не менш відповідальне рішення, широкий вибір надає вам можливість внести в інтер’єр кімнати необхідні корективи, наприклад візуально розширити простір, використовуючи дзеркальні фасади або зробити яскравий акцент обравши фотодрук. Крім того, можна експериментувати і з формою фасадів. Ви можете вибрати класичний прямий фасад, додати незвичайності за допомогою опуклого фасаду або пом’якшити інтер’єр кімнати фасадом увігнутої форми, а їх чергування таких фасадів створить ефект хвилі.

В якості фасадів ви можете вибрати:

 • глухий фасад із ДСП в різних віддтінках
 • дзеркальний фасад, на який можна нанести піскоструминний малюнок або тонування
 • скляний фасад, який може бути прозорим, тонованим, рифленим, матовим або забарвленим, для прикраси можна вибрати фотодрук, художнє матування або лазерне гравіювання.
 • комбінований, чергування різних фасадів з його горизонтальним поділом на кілька частин

І звичайно потрібно враховувати і те, що фасади – зовнішній елемент, який ви бачитимете щодня і вони однозначно повинні вас радувати.

Будемо раді допомогти вам підібрати такий необхідний та багатофункціональний елемент меблів, як кутова шафа-купе.