Кутові кухні

Кутова кухня – практичний варіант кухонного гарнітура, який дозволить максимально використати корисну площу приміщення. Практично в будь-якій кухні серійного виробництва є кутові модулі, що дозволяють створити необхідний за розміром кутовий комплект. Звичайно, бувають випадки нестандартного розміщення комунікацій, коли необхідний індивідуальний підхід і виникає необхідність робити кухню на замовлення.

Оформляючи приміщення кухні ми завжди прагнемо затишку, комфорту, високої функціональності та стильного зовнішнього вигляду. Кутові кухні випускаються у великій різноманітності стилів починаючи від класики та модерну, до хай-теку та лофта. Тому з упевненістю можна сказати, що ви зможете підібрати відповідний комплект для створення гармонійного інтер’єру.

Маленька кутова кухня: міф чи реальність?

Власники маленької за площею кухні часто сумніваються в можливості установки кутового комплекту. Це реально, необхідно лише враховувати, що мінімальна відстань меншого кута має бути не меншою за один метр. Є різні варіанти розташування секцій, а щоб трохи звільнити простір можна використовувати заокруглені кутові закінчення або зменшувати глибину стільниці до 50 см.

Звичайно в функціональності та зручності використання нижньої кутової тумби можна посперечатися, а ось верхня кутова шафка надасть додатковий простір для зберігання.

Варіанти кутових модулів та зручність експлуатації

Для кутової кухні виготовляються верхні навісні шафки та нижні тумби у двох модифікаціях:

1. Кутова тумба розміром 90 см х 90 см і навісна шафка розмірів 60 см х 60 см. Це досить зручний варіант в експлуатації. Верхній модуль всередині розділений полицею і зручний для зберігання посуду або кухонного приладдя, яким нечасто користуються. Фасади кутової шафки можуть бути глухими або оформлені з красивою скляною вставкою. Нижня тумба розрахована на встановлення мийки, тому полиця всередині не передбачена. Часто використовується для встановлення відра для сміття та зберігання господарських дрібниць.

2. Прямокутна тумба з глухою частиною та вузькими дверцятами залежно від виробника може бути таких розмірів: 85 см х 60 см, 90 см х 60 см, 95 см х 60 см, 100 см х 60 см. Незручність використання полягає в тому, що вузький фасад не дає повного доступу для використання корисного простору. Однак є вирішення цієї проблеми – встановлення спеціальних висувних поворотних механізмів з поличками або корзинами для зберігання, каруселями з поворотними полицями.
Верхній модуль також виробляється з вузьким фасадом і глухою частиною в розмірі 60 см х 28 см. І звичайно тут виникає така ж проблема, використовувати простір секції в дальньому кутку доцільно тільки для того, приладдя яким ви рідко користуєтеся або для стратегічного запасу будь-яких продуктів тривалого зберігання.

Кожен варіант має свої переваги, так і недоліки, тому вибір тільки за вами.