Фасади на кухонні гарнітури

Фасади для кухні – це важлива естетична складова всього гарнітура. Саме завдяки оформленню фасадів ви можете створити комплект у потрібному стилі та зробити необхідні акценти в інтер’єрі кімнати. Крім зовнішньої привабливості звичайно дуже важлива якість фасаду, зручність у догляді та експлуатації, надійність та довговічність. Всі ці показники залежать від обраного матеріалу для виготовлення і варіантів його обробки.

Основні матеріали у виробництві кухонних фасадів

Вибір матеріалів для виготовлення фасадів насправді не дуже великий, ось найбільш застосовувані варіанти:

1. ДСП – найбільш доступний матеріал у виробництві корпусних меблів та фасадів для кухні, в тому числі. Сам по собі даний матеріал чутливий до вологи та перепадів температур, тому дуже важливе якісне облицювання фасаду з цього матеріалу та добре виконана кромка.

2. МДФ – більш практичний та якісний матеріал, стійкий до вологи та змін температури, не змінює свій розмір і не схильний до набухання та деформації. Даний матеріал чудово гнеться, тому з нього виходять чудові радіусні фасади, а також фасади з даного матеріалу можуть бути прикрашені фрезеруванням.

3. Натуральне дерево – гарний і благородний матеріал, проте добре вбирає вологу та може розтріскуватися від перепаду температур, тому для виробництва використовують більш стійкі породи деревини – дуб, вишню чи модрину, але вартість такого гарнітура буде дуже високою. Інший варіант надання надійності деревині – спеціальна обробка, при цьому вартість буде також високою.

Важливість облицювання фасадів та основні варіанти

Сам по собі не оброблений матеріал у виробництві фасадів не використовується, основні характеристики надійності і стійкості до зовнішнього впливу фасади отримують завдяки облицюванню. І ось тут вибір великий: ПВХ та акрилові плівки, акрилові панелі, HPL-пластик, емаль та шпон. В основному все питання полягатиме в бюджеті, який ви виділяєте для кухонних меблів.

Зупинимося трохи докладніше на найбільш використовуваних варіантах:
1. ПВХ-плівка – найпоширеніший і досить бюджетний варіант облицювання кухонних фасадів серійного виробництва. Серед основних показників: вологостійкість та стійкість до механічних пошкоджень. Виробляється у великій кількості кольорів, може імітувати різні природні матеріали, наприклад текстуру дерева або каменю. Чутлива до ультрафіолету та тривалого впливу високих температур.
2. Акрилова плівка та акрилові панелі. Даний варіант буде дещо дорожчим, однак і якісні показники набагато вищі. Такі фасади стійкі до механічних пошкоджень, впливу вологи, температури та ультрафіолету. Часто використовують для виробництва глянсових фасадів, особливо красиво виглядають яскраві та соковиті кольори, можливий ефект «хамелеона», «під металік», колірні градієнти та фотодрук. Варто лише врахувати, що акрилові панелі наклеюються лише на рівні фасади, а плівку можна наклеїти і на гнуті.
3. Емаль, вартість фарбованих фасадів теж досить висока, проте таке облицювання можливе на фасадах будь-якої складності та має ряд переваг: стійкість до механічних пошкоджень, впливу вологи та температури. Може бути матовою, глянсовою, різних відтінків та півтонів.

Окрім облицювання фасаду також важлива торцева обробка, тому що це безпосередньо впливає на довговічність виробу. Найбільш використовувані варіанти – акрилова або вінілова кромка, алюмінієва рамка та постформінг. Слід зазначити, що якісна торцева обробка навіть недорогого фасаду дозволить значно збільшити термін експлуатації.

Тепер знаючи всі переваги та недоліки різних фасадів, ви зможете зробити правильний вибір з урахуванням виділеного бюджету, бажаного стилю, кольору та фактури готової кухні.